Komentarz autorstwa N. Hetmańskiej do wyroku TSUE ws. Andre Lawrence Shepherd przeciwko Bundesrepublik Deutschland. Trybunał uznał, że ochrona międzynarodowa może przysługiwać dezerterom, włączając członków personelu militarnego, którzy odmawiają udziału w służbie wojskowej ze względu na obawę przed popełnieniem w związku z jej wykonywaniem zbrodni wojennych.
Glosa autorstwa dr Małgorzaty Szeroczyńskiej do wyroku kanadyjskiego Sądu Najwyższego w sprawie Carter v. Canada, w którym stwierdzono, że nieuleczalnie chorzy zdolni do wyrażenia świadomej decyzji, którzy doznają długotrwałych nieznośnych cierpień, mają konstytucyjne prawo do medycznie wspomaganego samobójstwa.
2014-12-18 12:02:0318 grudnia 2014 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok, w którym podkreślono, że unijne prawo antydyskryminacyjne można interpretować w ten sposób, że otyłość pracownika może stanowić o jego niepełnosprawności, a w związku z tym nierówne traktowanie go z tego powodu jest zakazane.
2014-12-02 20:35:15Ważne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE ws. uchodźców poszukujących ochrony międzynarodowej przed prześladowaniem z powodu orientacji seksualnej. Trybunał podkreślił, że przepisy UE, w tym Karta Praw Podstawowych stoją na przeszkodzie możliwości stosowania procedur, ktore naruszają godność i prawo do życia prywatnego takich osób.
2014-11-25 13:34:1725 listopada 2014 r. ETPCz wydał wyrok ws K.C. przeciwko Polsce, w którym skarżąca zarzuciła Polsce naruszenie Art. 5 par. 1 (prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego) poprzez przymusowe umieszczenie jej w domu opieki społecznej.